RODINNÝ DOM – Solárna podpora vykurovania

śt£dia_3

Pod solárnym prikurovaním sa rozumie čiastočné vykurovanie s podielom solárnej frakcie max. okolo 20-30%. Ideálne je ak v objekte bol inštalovaný nízkoteplotný vykurovací systém napr. podlahové alebo stenové vykurovanie. Vzhľadom na zväčšenú kolektorovú plochu potrebnú pre solárne vykurovanie je OPV počas roka krytá solárnym teplom na úrovni viac ako 75%.

Solárne prikurovanie si nachádza stále viac spokojných priaznivcov nakoľko sa javí ako veľmi efektívne hlavne v prechodných jarných a jesenných mesiacoch, kedy na dosiahnutie ideálnej tepelnej pohody je potrebné v objekte iba “prikurovať” a to bez toho, aby sa spúšťal konvenčný vykurovací zdroj.

Solárna podpora vykurovania vyžaduje komplexné znalosti z viacerých odborov (kúrenárstvo, vodoinštalatérstvo, solárna energetika) a preto je potrebné takúto inštaláciu zveriť iba profesionálom s realizačnými skúsenosťami. Taktiež vytvorenie zodpovedného cenového návrhu takejto sústavy bez predošlej obhliadky objektu je v podstate nemožné a preto klientom odporúčame neuponáhľať sa pri rozhodovaní.