RODINNÝ DOM – Solárna podpora vykurovania

śt£dia_3

Pod solárnym prikurovaním sa rozumie čiastočné vykurovanie s podielom solárnej frakcie max. okolo 20-30%. Ideálne je ak v objekte bol inštalovaný nízkoteplotný vykurovací systém napr. podlahové alebo stenové vykurovanie. Vzhľadom na zväčšenú kolektorovú plochu potrebnú pre solárne vykurovanie je OPV počas roka krytá solárnym teplom na úrovni viac ako 75%.

Solárne prikurovanie si nachádza stále viac spokojných priaznivcov nakoľko sa javí ako veľmi efektívne hlavne v prechodných jarných a jesenných mesiacoch, kedy na dosiahnutie ideálnej tepelnej pohody je potrebné v objekte iba “prikurovať” a to bez toho, aby sa spúšťal konvenčný vykurovací zdroj.

Solárna podpora vykurovania vyžaduje komplexné znalosti z viacerých odborov (kúrenárstvo, vodoinštalatérstvo, solárna energetika) a preto je potrebné takúto inštaláciu zveriť iba profesionálom s realizačnými skúsenosťami. Taktiež vytvorenie zodpovedného cenového návrhu takejto sústavy bez predošlej obhliadky objektu je v podstate nemožné a preto klientom odporúčame neuponáhľať sa pri rozhodovaní.

[Hand Sanitizer] [Alcohol Hand Sanitizer] [Antibacterial Hand Sanitizer] [Hand Sanitizer Alert] [Best Hand Sanitizer] [Purell Hand Sanitizer] [3M Mask] [Buy Mask] 3m 6800 gas mask and [hand sanitizer] 3m 7503 half mask respirator and [Alcohol hand sanitizer] 3m p95 mask and [Antibacterial Hand Sanitizer] 3m safety mask and [Hand Sanitizer Alert] 3m vapor mask and [best hand sanitizer] [3M Mask] [Buy Mask] [Mask Store] [3m-n95-mask] [3m face mask] [Hand Sanitizer]