RODINNÝ DOM – ohrev vody

śt£dia_1

Solárny systém pre potreby ohrevu vody (OPV) pre bežnú 4-5 člennú rodinu je najčastejšie inštalovaný systém na Slovensku.

Obyčajne sa skladá z 3 plochých kolektorov štandardnej veľkosti alebo 2 veľkoplošných kolektorov a 300 litrového solárneho bojlera + nevyhnutné príslušenstvo ako napr. elektronická regulácia, čerpadlová jednotka, expanzná nádoba a pod.

V prípade, že užívateľ je fanúšik vákuovej technológie, potom je možné použiť i trubicový heat-pipe kolektor alebo i vákuované ploché kolektory.

V oboch prípadoch ide o veľmi populárne riešenie pri požiadavke dosahovať maximálny efekt pri minimálne možnej vstupnej investícii. Málokto si totiž uvedomuje, že podľa štatistík sú náklady na OPV v bežnej domácnosti na treťom mieste hneď po nákladoch na kúrenie a nákladoch na benzín.

[Hand Sanitizer] [Alcohol Hand Sanitizer] [Antibacterial Hand Sanitizer] [Hand Sanitizer Alert] [Best Hand Sanitizer] [Purell Hand Sanitizer] [3M Mask] [Buy Mask] 3m 6800 gas mask and [hand sanitizer] 3m 7503 half mask respirator and [Alcohol hand sanitizer] 3m p95 mask and [Antibacterial Hand Sanitizer] 3m safety mask and [Hand Sanitizer Alert] 3m vapor mask and [best hand sanitizer] [3M Mask] [Buy Mask] [Mask Store] [3m-n95-mask] [3m face mask] [Hand Sanitizer]